وبلاگ

عفونت ادراری و دمنوش مناسب برای درمان آن

عفونت ادراری و دمنوش

عفونت ادراری و دمنوش

عفونت ادراری یکی از عفونت های شایع در بین خانم ها و آقایان است که قسمت های مختلف بدن از جمله دستگاه ادرای نظیر حالب ها، کلیه ها، مثانه و مجرای ادرای را درگیر می کند. اما طبق تحقیقات به عمل آمده عفونت ادرای در حدود 50 درصد در زنان بیش از مردان اتفاق می افتد. افرادی که دچار عفونت ادراری می شوند در بخش تحتانی دستگاه ادارای خود مانند مثانه و لوله های متصل به آن بیشتر احساس درد و ناراحتی می کنند.

اما اگر عفونت ادراری به بقیه بخش های بدن از جمله کلیه ها سرایت کند مشکلات جدی تری را به وجود خواهد آورد. البته برای درمان عفونت ادرای سریع باید دست به کار شوید چرا که احتمال درگیر شدن بخش های بدن از جمله کلیه ها وجود دارد به همین خاطر با بکارگیری روش های مختلف خانگی می توانید عفونت ادرای را درمان کنید.

البته یکی از روش های طبیعی و کارساز برای درمان عفونت ادرای استفاده از عصاره گیاه کاستی و یا نوشیدن آب زغال اخته است. البته خوردن دمنوش ها که بر پایه مواد طبیعی نیز ساخته می شود یکی دیگر از روش های درمان سریع عفونت ادراری است. در واقع با استفاده از دمنوش در زمان درگیر شدن بدن در برابر عفونت ادراری سبب می شود که آب از دست رفته بدن جبران شود و سیستم ایمنی بدن نیز تقویت شود. البته با استفاده از دمنوش های مختلف می توان عفونت ادرای را درمان کرد در ادامه به معرفی دمنوش مناسب برای درمان عفونت ادرای خواهیم پرداخت بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه شوید.

عفونت ادراری چیست؟

عفونت ادراری توسط باکتری هایی ایجاد می شود که از طریق مجرای ادرار وارد بدن می شوند. لوله مجرای ادرار در زنان بسیار کوتاهتر از مردان است و واژن به مجرای پشتی محل زندگی باکتریها بسیار نزدیکتر است. به این دلایل، زنان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت ادراری هستند. در صورت وارد شدن باکتری ها به سیستم ادرای در بدن مشکلاتی نظیر عفونت و در پی آن درد و ناراحتی در سیستم ادرای به وجود خواهد آمد.

عفونت مثانه در صورت جدی نگرفتن و درمان آن ممکن است به کلیه ها نیز سرایت کند در حقیقت عفونت کلیه با علائم و نشانه های همچون تب، کمردرد، اسهال و استفراغ همراه خواهد بود. اما در جواب این سوال شما که چه دلایلی موجب بروز عفونت ادراری در بدن می شود باید پاسخ دهیم که دلایل زیادی موجب درگیرکردن بدن به عفونت ادرای می شود که می توان مهمترین دلایل عفونت ادرای را سنگ کلیه، افزایش سن، عدم تحرک پس از جراحی، دیابت کنترل نشده، عدم رعایت بهداشت و همچنین انسداد مجاری ادراری دانست.

البته عفونت ادرای در زنان به دلیل کاهش استروژن بعد از یائسگی و کوتاه بودن مجرای خروجی ادرا اغلب شایع تر است و در این بین تحقیقات نشان داده است که از هر 5 نفر زن در طول زندگی تنها یک نفر از آنها عفونت ادراری را تجربه خواهند کرد. البته می توان با بکار بردن برخی از روش های پیشگیری همچون رعایت بهداشت پس از رابطه جنسی، پوشیدن و تعویض کردن لباس های زیر و نوشیدن مکرر مایعات از عفونت ادراری تا حد امکان پیشگیری کرد.

 

عفونت ادراری و دمنوش

بهترین دمنوش برای عفونت های ادراری

عوارض ناشی از عفونت ادراری

با توجه به درگیر شدن بخش های دستگاه ادرای به عفونت عوارض به وجود آمده ممکن است متفاوت باشد که در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

عفونت مجاری ادراری تحتانی بیشتر از هر چیز مثانه را درگیر خواهد کرد که البته عوارضی همچون ناتوانی در نگهداری ادرار، نیاز به ادرار در طول شب، ادرار با بوی قوی، خستگی، درد لگن در زنان، تب کم درجه، درد یا سوزش هنگام ادرار، درد راست روده در مردان، افزایش میل به ادرار کردن، ادرار با رنگ کدر در فرد بیمار ایجاد خواهد شد.

دمنوش های گیاهی و عفونت مجاری ادراری فوقانی

عفونت مجاری ادرای فوقانی در صورت سرایت کردن عفونت در کلیه ها به وجود می آید و این عفونت به نام پیلونفریت نیز نام دارد. در واقع در اثر این عفونت باکتری های از کلیه وارد خون فرد می شود که خون نیز درگیر عفونت خواهد شد و زندگی فرد بیمار به شدت تهدید خواهد شد. این بیماری به نام اوروسپسیس است که در فرد بیمار موجب شوک، کاهش فشار خون و در نهایت مرگ می شود. البته عوارض این بیماری در فرد بیمار با حالت تهوع یا استفراغ، لرزش بدن، تب بالای 38 درجه سانتیگراد، درد کمر شدید و لرزش و تعریق همراه با تب همراه خواهد بود .

اگر چه عفونت ادرای در فرد بیمار درد و ناراحتی زیادی را ایجاد خواهد کرد اما با مصرف آنتی بیوتیک درمان می شود. بنابراین می توان با مصرف دمنوش های مناسب به سریع تر شدن اثر داروها در بدن نیز کمک کرد. در واقع استفاده از دمنوش ها یکی از روش های کمکی برای درمان عفونت ادرای در بدن است که هر چه سریع تر درمان شود. در این بین گیاهانی همچون بابونه، گزنه، دارچین و کاسنی نیز از جمله گیاهانی هستند که در درمان عفونت ادرای موثر می باشند. در ادامه به برخی از بهترین دمنوش ها برای درمان عفونت ادراری اشاره خواهیم کرد.

 

عفونت ادراری و دمنوش

عفونت ادراری و دمنوش

عفونت ادراری و دمنوش میوه ای زرشک

در کنار مصرف آنتی بیوتیک ها، خوردن دمونش نیز بسیار کارساز بوده و به اثر بخشی هر چه سریع تر داروها کمک شایانی می کند. البته گیاهان موثری همچون زنجبیل، بابونه، دارچین و زرشک از جمله این گیاهان هستند که عملکرد مطلوبی در درمان عفونت ادراری دارند. دمنوش میوه ای زرشک یکی از بهترین دمنوش هایی است که در درمان عفونت ادرای بسیار موثر می باشد.

این دمنوش از ترکیب های میوه نسترن، قره قات و زرشک تشکیل شده است که می توان عفونت ادراری را با مصرف آن به خوبی درمان کرد.از برخی از فواید این دمنوش می توان به خنثی سازی سموم بدن، کاهش سوزش ادرار، سلامت قلب، تنظیم قند خون و سم زدایی کبد و کیسه صفرا اشاره کرد.

عفونت ادراری و دمنوش میوه ای سیب و دارچین

دمنوش میوه ای سیب و دارچین از ترکیب میوه سیب و گیاه دارچین تشکیل شده است جالب است بدانید دارچین موجود در این دمنوش خاصیت ضد قارچی دارد و در درمان عفونت ادرای عملکرد بالایی از خود نشان می دهد. از طرفی ترکیب به کار رفته در این دمنوش برای تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع عفونت بسیار موثر است.

عفونت ادراری و دمنوش مخلوط بابونه

از دیر از تا کنون بابونه با طبع گرمی که دارد برای آرامش اعصاب مورد استفاده قرار می گیرد. بابونه از جمله گیاهان خودرویی است که طبع گرمی دارد و با مصرف آن می توان برخی از بیماری ها را درمان کرد. در واقع برای آرامش اعصاب ،دل درد و سرما خوردگی نیز گیاه بابونه کارآیی خوبی دارد.  حال کنار هم قرار گرفتن بابونه با سایر گیاهان دیگر این نقش پر رنگ تر خواهد شد و مصرف این دمنوش اثرات مثبتی را بر بدن خواهد گذاشت و عفونت ادرای را به بهترین شکل درمان خواهد کرد.

دمنوش مخلوط بابونه نیز دربرگیرنده گیاهانی همچون سبوس برنج، زیرفون، دارچین، گل راعی و بابونه است. این دمنوش خاصیت آرامش بخشی دارد و عصاره های این دمنوش در نابود کردن باکتری های مجاری ادراری به خوبی عمل می کند و از این طریق در درمان عفونت ادرای موثر واقع می شود.

عفونت ادراری و دمنوش مخلوط زنجبیل

از گذشته تا به امروز زنجبیل هم پای دارچین از جمله گیاهان دارویی هستند که به دلیل خواص بیشماری که دارند اغلب در درمان برخی از بیماری ها نیز بکار می روند. زنجبیل ازجمله گیاهان دارویی است که عطر دلنشینی دارد و علاوه بر آن در طعم دادن غذاها نیز بکار می رود. زنجبیل هم خاصیت آرام بخشی فوق العاده ای دارد و درمان انواع بیماری ها نظیر سر درد و عفونت ادراری عملکرد خوبی دارد. با این وجود ترکیب این گیاه به همراه گیاهان دیگر که هر کدام دارای خاصیت های بیشماری هستند بر اثر بخشی فوق العاده این دمنوش می افزاید.

دمنوش مخلوط زنجبیل ترکیبی از گیاهانی همچون زنجبیل، گل سرخ، میخک، هل، دارچین و نعنا است. ترکیب به کار رفته در این دمنوش هر کدام نقش بسزایی در درمان عفونت ادراری دارند که در کنار هم قرار گرفتن ترکیبی از این گیاهان عفونت ادراری به خوبی درمان می شود. زنجبیل خاصیت درمانی فوق العاده ای در انواع بیماری های مختلف نظیر عفونت ادراری دارد که برای پاک کردن روده و مثانه از باکتری ها و آلودگی ها نیز بسیار موثر است.

 

عفونت ادراری و دمنوش

عفونت ادراری و دمنوش مخلوط زنجبیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سخن پایانی

عفونت ادرای از جمله بیماری هایی شایع دستگاه مجاری ادراری است که بر اثر یک سری از عوامل در فرد ایجاد می شود. عفونت ادراری از جمله بیماری هایی است که با بروز آن در سیستم ادراری فرد بیمار احساس درد ، سوزش و ناراحتی زیادی را تجربه خواهد کرد. درمان عفونت ادرای با مصرف برخی از دمنوش ها به راحتی قابل درمان است.

هر کدام از دمنوش های نامبرده به عنوان بهترین دمنوش ها در درمان عفونت اداری موثر واقع می شوند و فرد بیمار با مصرف هر کدام از دمنوش ها می تواند سیستم ایمنی بدن خود را تقویت و در کمترین زمان عفونت به وجود آمده را درمان کند.

شما می توانید انواع نوشیدنی های گرم مانند  انواع چای با بهترین برند های داخلی و خارجی، دمنوش های گیاهی و.. را از فروشگاه اینترنتی مریخ کلا تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *